Ayaklı Boy Aynaları

by admin on 01 Haziran 2012

Ayaklı boy aynaları ayaklı veya duvara monte edilebilen boy aynaları olarak iki farklı şekilde sıklıkla karşımıza çıkmaktadırlar. Genellikle dikdörtgen ve üst-alt kısımları oval olan aynalar şekilde tasarlanırlar. Çerçevelerinde kullanılan desenler, süsler ve motifler dekorasyon açısından da boy aynalarını önemli kılmaktadır. Boy aynası çerçeveleri metal, ahşap ve kaliteli plastikten yapılabilir. Duruma göre farklı malzemelerde kullanılabilir.

Ayaklı Boy Aynaları

Ayaklı Boy Aynaları Çeşitleri

Ayaklı boy aynalarında da model ve çeşitlilik oldukça fazladır. Bu farklılık bir çok özellikten doğmaktadır. Bunların başlıcaları boyutları ve şeklidir. Düz dikdörtgen, elips şeklinde olanları en fazladır. En kullanışlı olanları ve en çok kullanılanları bunlardır. Diğer bir özellik ise bu aynaların çerçeveleri. Çerçevelerdeki farklılıklar aynaların özelliklerinde ve modellerindeki değişikliklerin en önemli kriteridir. Ahşap ve hafif metaller en çok tercih edilen malzemedir. Hem şekil verilebilir hem de sağlamlık açısından faydalı olup kaliteyi artıran malzemelerdir. Ayrıca plastik vb. malzemelerin de boy aynası çerçevelerinde kullanıldığını görürüz. Bu malzeme dayanıklılık ve kalite açısından elverişli değildir.

Şık Ayaklı Boy Aynası

Ayaklı boy aynaları dekoratif özellik gerektiren aynalardır. Bu yüzden seçimlerine dikkat edilmelidir. Aynaya dekoratif özelliği veren de çerçeveleridir. Çerçevelerin üretiminde kullanılan metal ve ahşaptan bahsetmiştik. Hem kolay şekil verilebilir hem de dekorasyona büyük katkı sağlayabilirler.

Modern Ayaklı Boy Aynası

Ayaklı boy aynalarının dekoratif yönü çerçevelerden kaynaklanmaktadır. Genellikle ahşap veya metal farketmez çerçeveler yapılırken üzerinde desenler kazılmaktadır ya da kabartmalar bulunmaktadır. Genellikle üst ve alt kısım desen ve motiflerle süslenerek şekil verilir. Özellikle de üst kısımlarda sıkça görülür.

Ahşap Çerçeveli Ayaklı Boy Aynası

Ayaklı boy aynaları her mekanda kullanılabilir aynalardır. Evlerin odalarında ofis ve iş yerlerinde vb mekanlarda görmek mümkündür. Bu aynaların kullanıldığı yerlere göre modelleri de değişmektedir. İş yerlerinde daha ciddi ve sade modelleri evlerde biraz daha dekoratif modeller tercih edilmektedir. Çocuklar için de modeller mevcuttur. Çocuk odalarında kullanılabilecek renkli ve şirin modeller tercih edilmektedir.

Ayaklı Boy Aynası Modeli

Estetik çerçeveli Boy Aynası

Aynaların görünümleri de evlerin genel dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Bazı evler rengarenk bir şekilde, bazıları sade bir görünümde dekore edilebilir. Ayrıca antika ve eskiyi hatırlatan dekorasyon tarzlarına sıkça rastlanır. Bu dekorasyon tarzında çerçeveler nostaljik olabilir. Ayrıca antika eşyalardan da yapılabilir.

Güzel Ayaklı Boy Aynası

Krem Renk Ayaklı Boy Aynası

Yuvarlak Çerçeveli Ayaklı Boy Aynası

Birbirinden güzel ve istediğiniz her zevke ve dekorasyona sahip güzel aynalarla evinize güzellik katabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek çok güzel çünkü bu ürünün üretim yelpazesi oldukça geniştir.

 

{ 1 comment… read it below or add one }

güliz Ekim 27, 2013, 15:37

meraba, ayaklı boy aynanızın özellıklerını ve fıyatını ogrenmek ıstıyoruz kargo hakkında da bilgi edinmek istıyoruz.

Cevapla

Leave a Comment

Previous post:

Next post: